Çiftçiye Makine ve Ekipman Desteği

Karaman’da 241 çiftçiye hibe destekli olarak verilen makine ve ekipmanlar düzenlenen törenle teslim edildi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde düzenlenen makine ve ekipman dağıtım törenine Karaman Valisi Murat Koca, AK Parti Karaman Milletvekilleri Lütfi Elvan ve Mevlüt Akgün, AK Parti Karaman İl Başkanı Kerim Dereli, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Öztiryaki, Ziraat Odası Başkanı Recep Muğulu ile daire müdürleri ve hibe desteğinden yararlanan çiftçiler katıldı.

Törende konuşan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Öztiryaki, Karamanlı çiftçilerin kalkınması için müdürlük olarak birçok proje hazırladıklarını söyledi. Hazırlanan projeleri tüm köylülere göre hazırladıklarını belirten Öztiryaki, “Karaman’da gerek bakanlığımızdan gerekse İl Özel İdaresinden kaynaklı projeler geliştirdik. Bu projelerdeki amacımız, tarımsal üretimde ve hayvansal üretimde girdi maliyetlerini en aza indirmektir. Müdürlük olarak bizim şuana kadar yaptığımız en büyük proje toplulaştırmadır. Karaman olarak toplulaştırmada şu gün itibariyle birçok ilden çok öndeyiz. Yapılan projelerdeki amaç Karamanlı çiftçilere en büyük desteği sağlayabilmektir” dedi.

Milletvekili Mevlüt Akgün ise Karaman çiftçisinin Türkiye ortalamasının üzerinde gayret gösteren ve çalışan bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Karaman’ın Türkiye ortalamasında en az yağış alan ikinci il konumunda olduğunu anlatan Akgün, “Bu kuraklık ve yağışın azlığı zamanla yeraltı sularının çekilmesine sebep olmuştur. Bu yüzdende rekabet zorlaşıyor ve maliyet artıyor. Zor şartlarda üretim yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunan çiftçilerimizi tebrik ediyorum. Karaman gelecekte daha güçlü bir tarım kenti olacaksa bunun planlamasının yapılması lazımdır. Bu projelerde bunun örneğidir” dedi.

Dünyada tarımın öneminin her geçen gün arttığını belirten Milletvekili Lütfi Elvan ise, ekonominin, kalkınmanın dinamizmini oluşturacak olan sektörün tarım olduğunu kaydetti. Karaman Valisi Murat Koca‘da hibe desteğinden yararlanan çiftçilere alacak oldukları makine ve ekipmanların hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmaların ardından çiftçilere makine ve ekipmanları protokol üyeleri tarafından teslim edildi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: