Eğitimler İstihdamı Artırıyor

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) SODES 2013 kapsamında, İŞKUR´a kayıtlı işsizlerin istihdama kazandırılması amacıyla başlattığı, “İstihdam Artıyor, Girişimcilik Gelişiyor” projesi kapsamında “Uygulamalı Girişimcilik” ve “Grafiker” eğitimleri başladı.

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Genel Sekreteri Halil Göçer, sektörlerin gelişimine paralel olarak sektörlerin ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman yetiştirilmesine yönelik eğitimleri sürdüklerini bu çerçevede SODES 2013 kapsamında “İstihdam Artıyor, Girişimcilik gelişiyor” isimli yeni projesini hayata geçirdiklerini, proje kapsamında KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimciliğin yanı sıra Grafiker eğitimlerinin başladığını söyledi.

GTO Genel Sekreteri Halil Göçer konu ile ilgili yaptığı açıklamada, iş dünyasına yeni girişimciler kazandırmak için ve KOSGEB’in yeni girişimci desteğinden yararlandırılmak üzere KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik eğitiminin 25 kursiyerin katılımı ile başladığını belirtti. Kursta başarılı olan katılımcıların kurs bitiminde alacakları belge ile KOSGEB desteklerinden yararlanmak için başvurabileceklerini belirtti.

İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve GTO MEKSA Mesleki Eğitim Merkezi ortaklığında yürütülen “İstihdam Artıyor, Girişimcilik Gelişiyor” projesi kapsamında, İŞKUR’da kayıtlı işsizlere yönelik meslek kazandırma eğitim programları uygulayarak hem işsizlerin meslek sahibi olacağını hem de ilgili sektör işletmelerinin nitelikli eleman ihtiyaçlarının karşılanacağını belirtti. GTO Genel Sekreteri Göçer “ Proje kapsamında ilimize ve ülkemize yeni girişimciler kazandırmak ve yeni girişimci desteğinden yararlandırmak üzere KOSGEB ile işbirliği içinde “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” başladı. Girişimcilik eğitimi üç hafta sürecek ve başarılı katılımcılar belgelendirilecek. Ayrıca matbaa ve ajans sektörünün ihtiyaç duyduğu “Grafiker” kursu da başladı. Grafiker kursuna 20 kursiyer katılıyor ve kurs üç ay sürecek. Kurs sonunda başarılı olanlara Gaziantep Ticaret Odası, Milli Eğitim, İŞ-KUR ve GTO MEKSA Eğitim Merkezi tarafından belge verilecek” dedi.

GTO Genel Sekreteri Göçer, Gaziantep Ticaret Odası’nın sahibi olduğu, “İstihdam Artıyor, Girişimcilik Gelişiyor” projesinin ortakları arasında Çalışma ve İş Kurumu Gaziantep İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve GTO- MEKSA Mesleki Eğitim Merkezi bulunduğunu, 8 ay süreli bu projeden yararlanması planlanan hedef grubun toplam 80 kişi olacağını dile getirdi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: