Ar-Ge Potansiyelli Firmalara ve Yenilikçi Ürünlere Destek

Ar-Ge Potansiyelli Firmalara ve Yenilikçi Ürünlere Destek

TÜBİTAK-TEYDEB 1512 programı ile iş fikri olan ancak hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek desteği bulamayan girişimci adaylarına önemli fırsatlar sunmaktadır. İş fikirlerinin ticarileşmesi için eğitim, iş rehberi ve 100 bin TL sermaye desteği veren TÜBİTAK-TEYDEB,  bir sonraki aşamada da girişimcilerin 550 bin TL bütçeli projelerini % 75 oranında desteklemektedir.

Özel sektör kuruluşlarına, kamuya ve araştırmacılara Ar-Ge desteği veren TÜBİTAK-TEYDEB, “1512 Girişimcilik Aşamalı Destek Programı” ile bireysel fikirlerin ticarileşmesine de öncü olmaktadır. TÜBİTAK-TEYDEB tarafından yürütülen program ile bireysel girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerinin Ar-Ge potansiyelli firmalara ve yenilikçi ürünlere dönüştürmelerine destek verilmektedir.

Ortak Çağrının amacı, 1512 Programının girişimcilere sağladığı faydalara ek olarak, özel sektörün önde gelen kuruluşlarından girişimcilere ek destek ve fayda sağlanmasının yanı sıra özel sektörün kendi faaliyet alanında Ar-Ge potansiyeli olan yeni iş ortakları yaratacak olanların belirlenmesidir. Ayrıca, deneyimli özel sektör temsilcileri ile ortak gerçekleştirilecek çağrı sonunda, yeni firmaların pazarda yer alma ve hayatta kalma şanslarının artması öngörülmektedir.

Bu ortak çağrıda yer almak isteyen şirketlerin başvuruları değerlendirilerek, uygun bulunanların 1512-B kodu ile çıkılacak 2014 Çağrısında yer almaları sağlanacaktır. 2014 yılında alınacak 1512 Programı başvuruları, uygun bulunan çağrı ortakları ile yapılacak protokol sonucu, ilgili ortağın katkıları ile değerlendirilecektir.

Başvurular 10 Ocak 2014 Tarihinde Sona Erecektir!

TÜBİTAK-TEYDEB, 1512-B kodlu programının ortaklık başvuruları en geç 10 Ocak 2014 mesai bitimine kadar alınacaktır.

Kimler Başvurabiliyor?

Programa, KOBİ statüsünde olmayan (büyük şirketler) Türkiye’de yerleşik sermaye şirketleri başvurabilecektir.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: