20 Milyon TL’ye Kadar Hibe Ödemesi Yapılacak!


20 Milyon TL’ye Kadar Hibe Ödemesi Yapılacak!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörlüğü 11. Proje Çağrı Döneminde aldığı 99 projenin incelemelerini sürdürüyor.

TKDK Yozgat İl Koordinatörü Veli Büke, 11. Proje Çağrı Döneminde 99 projenin alındığını belirterek, “Kurumumuzda görevli uzmanlarımız gece gündüz demeden verilen projelerinin incelemesini sürdürürken, bazı uzmanlarımız da verilen projelerin uygulanacağı alanlarda yerinde inceleme yapıyor” dedi.

11. Proje Çağrı Döneminde alınan projelerin incelendikten sonra Ankara’ya gönderileceğini ifade eden Büke, “Ankara’da yapılan incelemelerin ardından kabul edilen projelerin, özellikle arıcılık ve tıbbi aromatik bitkilerde desteklenen makine ekipman ve traktör bedellerinin ödeneceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

2013 yılı içerisinde 14 milyon 400 bin TL hibe ödemesinin yapılacağını, ekstre ödemelerle bu rakamın 20 milyon liraya kadar çıkabileceğine değinen Büke, “2012 yılında 6 milyon 700 bin TL ödeme yapılmıştı. Hazırlanan projeler arttıkça ilimize gelen hibe miktarı da artmaktadır. Biz vatandaşımızdan ilimizin gelişmesine katkı sağlayacak, kaliteli projeler hazırlamalarını ve sunmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: