TKDK Malatya Başvuruları 10 Mart’ta Son Buluyor

 
TKDK Malatya Başvuruları 10 Mart’ta Son Buluyor

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) çıkmış olduğu yeni başvuru çağrı ilanları kapsamında yerel çorbadan köfteye, yufka imalatından süt ve süt ürünleri, peynir, yoğurt ve çökelek gibi üretimlere de hibe desteği verileceği bildirildi.

TKDK Malatya Koordinatörü Mehmet Dere, TKDK olarak 12. çağrı ilanına 10 Şubat’ta çıktıklarını ve 10 Mart’a kadar süresi olduğunu hatırlatıp, verdikleri destekler konusunda bilgi verirken, 3 ana başlık ve 11 de ara başlıkta destekler verdiklerini söyledi.

Malatya’nın yerel yemeklerine de yeni destek programında hibe desteği vereceklerini bildiren Dere, “Çorbadan köfteye, yufka imalatından süt ve süt ürünleri, peynir, yoğurt ve çökelek gibi üretimlere de destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Merkez dışındaki ilçelerden başvuranlara hibe desteği verildiğini söyleyen Mehmet Dere, yeni hibe destek programında sertifika da istenmediğini vurguladı. Dere, “Daha önce sertifika isteniyordu. Şimdi bu şart kaldırıldı. Bu nedenle daha fazla girişimcinin başvuru yapmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: