Birleşmiş Milletlerden, ‘Kadın Dostu’ Kentlere Hibe

 Birleşmiş Milletlerden, ‘Kadın Dostu’ Kentlere Hibe

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nün ulusal ortağı ve temel paydaşı olduğu ‘Kadın Dostu Kentler’ projesi, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu-UNFPA ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Fonu- UNDP tarafından yürütülmekte olup İsveç Uluslararası İşbirliği ve Kalkınma Ajansı-SIDA tarafından da finanse ediliyor.

Bursa’da 2011 yılından beri yürütülen, Büyükşehir Belediyesi’nin taahhütname imzaladığı ve kadın dostu kent olma yolunda ilde birçok çalışmaya imza atılan program çerçevesinde, 2013-2015 yılları arasında, kadın ve kız çocuklarını güçlendirme hedefiyle ‘Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Eşitlik Eylem Planı’ oluşturuldu. İllerde yerel eşitlik eylem planlarının aktif hale getirilmesi ve kamu-stk diyaloğu sağlanması amacıyla 2013 yılında ilk hibe desteği açıldı. Bu kapsamda da Bursa’da Mor Salkım Kadın Dayanışma ‘Şiddetsiz Bir Dünya’ adlı projeyi 4 ay boyunca belediye işbirliğinde yürüttü ve tamamladı.

Kadın Dostu Kent programı kapsamında 2014 yılı hibeleri de açıldı. Projenin uygulandığı 12 ilde, Kadın Dostu Kentler oluşturmak amacıyla geliştirilen yerel eşitlik eylem planlarını (YEEP) hayata geçirmek ve bu planların uygulamasını desteklemek amacıyla oluşturulan 2014 yılı hibe programı yayınlandı. Program illerinde kurulmuş olan, faaliyet gösteren ve programın koşullarını sağlayan sivil toplum kuruluşlarının başvurusuna açık hibe program kapsamında proje başına 25 bin Türk Lirası hibe desteği sağlanacaktır. Proje için son başvurular ise 23 Mayıs cuma günü saat 16.00’ya kadar yapılabilecek.

Programa ilişkin detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: