ASÜ’de ”Girişimcilik Ve KOSGEB Desteklemeleri” Konferansı Düzenlendi


ASÜ’de ”Girişimcilik Ve KOSGEB Desteklemeleri” Konferansı Düzenlendi

Aksaray Üniversitesi’nce (ASÜ) kimya günü etkinlikleri kapsamında, “Girişimcilik ve KOSGEB Desteklemeleri” konferansı verildi.

ASÜ’de düzenlenen konferansa, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Himmet Karadal, Aksaray Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Şube Müdürü Hakan Koçak, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Karadal, konferansta yaptığı konuşmada, KOSGEB’in, girişimcilerin desteklenmesine katkı sağlayan önemli bir kurum olduğunu söyledi.

Toplumda genellikle insanların memur olmayı veya başkalarının işinde çalışmayı istediğini belirten Karadal, “İki alternatifimiz var. Bunlar başkasına çalışmak veya kendimize çalışmak. Son yıllarda küreselleşen dünyada girişimcilik öne çıkmaya başladı. Çünkü insanları girişimci olmaya motive eden sebepler belirginleşmeye başladı. Bunun sosyal ve ekonomik nedenleri var. Ülkemizde ise bu durum biraz daha farklı ve insanlar son çare olarak girişimciliğe yöneliyor. Yani kişi pek çok iş yapmıştır ve başka çaresi kalmadığını düşünmeye başladığında iş kurmaya niyet eder” diye konuştu.

Koçak ise KOSGEB’in Türkiye’de 81 ilde, 88 müdürlüğünün bulunduğunu ifade ederek, “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, bizim hedef kitlemiz. 1 ile 250 arasında işçi çalıştıran ve yıllık satışları 40 milyon lirayı geçmeyen işletmeleri KOBİ olarak adlandırılıyor. Kurum olarak tüm KOBİ’leri destekliyoruz” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: