Aydın Tarımına Büyük Doping

 Aydın Tarımına Büyük Doping

Aydın’da geçtiğimiz yıl faaliyetlerine başlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın İl Koordinatörlüğü tarafından Aydın tarımına 95 milyon TL’lik yatırım desteği sağlandığı belirtildi.

Hedeflerinin Aydın tarımını hak ettiği yere taşıyarak direk olarak çiftçilerin dolaylı olarak tüm Aydın halkının refah seviyesini yükseltmek olduğunu belirten TKDK Aydın İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, Kuşadası’nda düzenlenen 1. Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık zirvesinde kurumunun çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

TKDK Aydın İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, “Bu zirve ilimiz için yeni hedeflerin öne çıktığı çok verimli bir zirve olmuştur. Aydın’da gıda tarım ve hayvancılık sektörünün gelişmesi, sürdürülebilir üretim için gerekli olan bilgi ve teknolojinin sektör temsilcileri aracılığı ile müteşebbislerle buluşturulabilmesini sağlayarak Aydın’ın markalaşmasını destekleyecek olan bu zirvenin amacına ulaşması neticesinde Aydın ilimiz, tarımıyla, hayvancılığıyla ve bitkisel üretimiyle bu sektörde ben de varım diyecektir” dedi.

Dünyanda Yükselen En Önemli Sektörlerden Biri Gıda, Tarım Ve Hayvancılıktır
Çiftçi, “Gıda Tarım ve Hayvancılık sektörü dünyada yükselen en önemli sektörlerdendir. Müteşebbislerin doğru yatırımlar ve doğru iletişim kanallarıyla sektörde ilerlemelerini ve birçok farklı yatırım alanlarda aktif olarak faaliyet göstermelerini sağlamalıyız. Zirve sonrası kentimizin tarımsal geleceğinin planlamasına yönelik atılacak adımlarda, TKDK olarak bu amaca yönelik verilecek hizmet noktasında kurumumuz elinden geleni yapmaya hazırdır” dedi.

“Aydın’a Toplamda 95 Milyon TL’lik Bir Yatırım Kazandırdık”

Aydın’da Nisan 2012 yılı itibari ile çalışmalarına başlayıp Mart 2013 de ilk çağrı dönemine çıkan TKDK Aydın İl Koordinatörlüğü’nün geride kalan yaklaşık bir yıllık dönemde Aydın çiftçisine 95 milyon TL’lik KDV, ÖTV, gelir vergisi, kurumlar vergisi ve gümrük vergisinden de muaf hibe destek sağladıklarını kaydeden Çiftçi, “Kurumumuz tarafından sağlanan hibe destekler ile hayata geçen yatırımlar, vatandaşlarımıza önemli kazanımlar sağlayarak Aydın’ın rekabet gücünü artırmaya başlamıştır. Bu noktada Aydın’daki proje kültürünün gelişmesi ve hız kazanmasını arzu ediyoruz. Aydın ne kadar çok proje üretirse, o kadar çok hibe desteklerden yararlanır. Aydın arzu ederse, 2014 yılı için sağlanan 174 milyon Euro’luk bütçenin tamamını da kullanabilir.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: