TÜBİTAK’dan Müthiş Destek

biyokimyaproje

TÜBİTAK’dan Müthiş Destek

Mustafa Kemal Üniversitesi (Mkü) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Osman Şahin’in yürütücülüğünü yaptığı ve 1 milyon 150 bin TL bütçeye sahip Biyomalzeme Projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun görüldü. Üniversitenin hazırladığı Biyomalzeme projesi, Türkiye’de İki aşamalı olarak değerlendirilen ve bu aşamaları geçerek desteklenen iki projeden birisini oluşturuyor.

Proje ile ilgili bilgiler vermek üzere Mkü Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’i makamında ziyaret Doç. Dr. Osman Şahin ve proje ekibi, şu ana kadar yapılan araştırmalar için kendilerine ve üniversiteye sağlamış olduğu destekten dolayı Rektör Günder’e teşekkür ettiler. Projenin iki aşamalı olduğunu belirten Şahin, ilk aşamasının Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünde, ikinci aşamasının Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya ve Tıbbi Biyoloji bölümlerinde gerçekleştirileceğini belirtti. Mkü Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ise disiplinler arası bir çalışma olması açısından ayrıca bir önem arz eden proje için, proje ekibini tebrik etti ve bu tip projeler konusunda yapılacak her türlü çalışmaya desteklerinin artarak devam edeceğini kaydetti. “

1003-Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı “Usul ve Esasları” 5. madde çerçevesinde yer alan Proje, Araştırma ve Destekleme Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından yapılan ön inceleme ve Çağrı Programı Danışma Kurulu’nun (ÇPDK) görüşleri doğrultusunda ilgili Araştırma Destek Grubu tarafından oluşturulan panellerde iki aşamalı olarak değerlendirildi. Değerlendirile n Biyomalzeme Projesi, öncelikli olarak “Çok İşlevli, Yüksek Katma Değerli ve İleri Teknoloji Ürünü Ortopedik, Dental ve Kardiyovasküler İmplantların ve Malzemelerin Geliştirilmesi veya Üretilmesi’ne yönelik alanlarda kullanılacak.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: