Önemli İki Projeye DOKA Desteği

doka

Önemli İki Projeye DOKA Desteği

Giresun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Eynesil İlçe Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Boztepe Balıkçı Barınağı Dizayn” ve “İstiridye Mantarı Fındık Zulufu ve Çay Lifinde Doğuyor” projelerinin Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) desteklerinden yararlanacağı bildirildi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Eynesil İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından “Teknik Destek Programı ve Doğrudan Faaliyet Desteği Programı” kapsamında hazırlanan “Boztepe Balıkçı Barınağı Dizayn” ve “İstiridye Mantarı Fındık Zulufu ve Çay Lifinde Doğuyor” projelerine mali destek için DOKA ‘ya başvuruda bulunulduğu belirtildi.

Açıklamada, projelerin DOKA tarafından desteklenilmesinin kabul edildiği vurgulanarak şunlar kaydedildi:

“Boztepe Balıkçı Barınağı’nda geçimini balıkçılıkla sağlayan 45 kişinin çalışma alanlarının iyileştirilmesi ve görüntü kirliliğinin giderilmesi amacıyla Teknik Destek Programı kapsamında hazırlayarak DOKA ‘ya sunduğu ‘Boztepe Balıkçı Barınağı Dizayn” projesi sayesinde barınağın vaziyet planına uygun olarak mimari projesi, metraj cetveli, yaklaşık maliyet cetveli ve 3 boyutlu renkli görüntüsü hazırlattırılacaktır. Hazırlanan projeler barınağın kiralama işlemlerini tamamlayan su ürünleri kooperatifi yönetimine teslim edilerek barınakta inşa edilecek çekek yerlerinin bu projelere uygun yapılması sağlanacaktır. ‘İstiridye Mantarı Fındık Zulufu ve Çay Lifinde Doğuyor’ isimli yöre çiftçisine alternatif gelir getirici faaliyetlerin araştırılması ve yörenin potansiyeline katma değer katarak gelir seviyelerinin artırılmasını amaçlayan proje destek almaya hak kazanmıştır. Proje sayesinde fındık zulufu ve çay lifinden hazırlanacak kompost içerisinde istiridye mantarı üretilip üretilemeyeceği araştırılacak, bu üretim faaliyeti sırasında ve sonrasında kompostun bitki besin maddesi yönünden zenginliği yapılacak analizlerle ortaya konacaktır. Proje sonunda bilimsel bir rapor ortaya konacak ve proje sonuçları düzenlenecek bir proje sonlandırma etkinliği ile çiftçilerle ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.”

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: