Yurtdışına Bağımsızlığımızın Azaltılması İçin Hazırlanan Üç Projeye TÜBİTAK’tan Destek

arge

Yurtdışına Bağımsızlığımızın Azaltılması İçin Hazırlanan Üç Projeye TÜBİTAK’tan Destek

Ulusal ve uluslararası fonların Gaziantep’e çekilerek, sanayinin ihtiyaç duyduğu teknolojinin Türkiye’de üretilmesinin sağlanması amacı ile projeler uygulayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin ‘TÜBİTAK 1003-Öncelikli Alanlar-Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı’ kapsamındaki 3 projesi ilk aşamayı geçti.

Ulusal Bilim Teknoloji ve Yenilik Stratejisi çerçevesinde belirlenen öncelikli alanlarda; sonuç odaklı, izlenebilir hedefleri olan, ilgili bilim/teknoloji alanlarının dinamiklerini gözeten ve yurt içinde yapılan projelerin desteklenmesi amacı ile TÜBİTAK tarafından yürütülen 1003- Öncelikli Alanlar-Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı’na başvurular Nisan 2014 ayında tamamlandı.

1003-Öncelikli Alanlar-Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı’nın; ‘Evsel / Endüstriyel Atık Suların Yeniden Kullanımı’, ‘Membran Hibrit Prosesler ile Su, Hammadde ve Katma Değeri Yüksek Kimyasalların Geri Kazanımı’ ve ‘Yeni Bor Ürünlerinin Üretim Teknolojilerinin Geliştirilmesi ve Kullanım Alanlarının Yaygınlaştırılması’ çağrılarında Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin başvuru sahibi ve ortağı olduğu projeler ön değerlendirmeden geçti.

Türkiye’nin teknoloji alanında yurtdışına olan bağımlılığın azaltılması ve akademik bilginin ticari değere dönüştürülmesini hedefleyen Hasan Kalyoncu Üniversitesi, bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda ilk aşamayı geçen 1003 projelerinin nihai başvurularının hazırlanması çalışmaları devam etmektedir. Hedefimiz, maksimum sayıda projenin kabul edilmesi ve uygulamaya başlanmasıdır.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: