Kadın Girişimcilere Büyük Destek

kadingirisimci

Kadın Girişimcilere Büyük Destek

IPARD programı kapsamında 11. Çağrı döneminde TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü’ne proje sunan Eltav Ltd. Şti. ile bugün sözleşme imzalandı.

İmza törenine Firma Yetkilisi Esra Yıldız katıldı. Bayan girişimci Esra Yıldız, 1.272,524,81 Türk Lirası yatırım bedelli projesine %65 oranında 827.141,82 Türk Lirası hibe desteği alacak. Pulutlu Köyü’nde faaliyete geçecek işletme 25000 borikler kapasite ile kanatlı eti üretim faaliyetinde bulunacak.

TKDK İl Koordinatörü Turan Karahan sözleşme imzalanmasının ardından açıklama da bulundu; “Öncelikle projenin, proje sahibine ve Elazığ ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. IPARD programında Bayan girişimcilere bir pozitif ayrımcılık söz konusu yani bayan girişimcilerin sunmuş olduğu projelerde ekstra puanlama yapılmaktadır. Başvuru sahibinin (gerçek kişi ise kendisi, tüzel kişilerde tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişinin) kadın olması durumunda ekstra puan verilmekte olası bir proje sıralaması durumunda bu puanlama bayan girişimcinin projesine olumlu bir katkı sağlamaktadır” dedi. Karahan, sözleşme imzalanan projelerin faaliyete geçmeleri ile birlikte Kırsal alanların sürdürülebilir kalkınmasına katkının yanı sıra tarım sektörünün de modernizasyonunun sağlanacağını ve AB standartlarında üretim yapan işletme sayısının da artacağını dile getirdi.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: