Girişimcilere Hibe Yatırım Desteği

girisimcilik_haftasi_kutlaniyor_h4979

Girişimcilere Hibe Yatırım Desteği

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İbrahim Akpınar, yeni girişimci desteğine hak kazanan girişimciler için 30 bin TL’ye kadar hibe yatırım desteği verileceğini kaydetti.

Tokat Çalışma ve İş Kurumu tarafından düzenlenen KOSGEB onaylı eğitimlerin ilk üç grubun eğitimleri Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği yükleniciliğinde devam ediyor. Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İbrahim Akpınar, bu yıl toplam 200 kişiye girişimcilik eğitimi vereceklerini belirterek, “Kendi işini kurmak isteyen ve KOSGEB’in destekleyebileceği bir iş fikrine sahip tüm Tokatlıları kayıt tarihleri arasında başvuru yapmalarını 07.08.2014 tarihinde Esnaf Sanatkarlar Odası Toplantı salonunda mülakatlara katılmalarını bekliyoruz. Ayrıca Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünce sunulan desteklerden (36 bin TL’ye kadar hibe desteği) faydalanarak kendi işini kurmayı hedefleyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımızı da bu eğitimlere katılmaya davet ediyoruz” dedi.

KOSGEB mevzuatı çevresinde “Yeni Girişimci Desteği” ne başvurma hakkı kazanan girişimcilere 30.000 TL’ye kadar hibe (geri ödemesiz), 70.000 TL’ye kadar sabit yatırım desteğinden (geri ödemeli) yararlanabileceği kaydedildi. Girişimcilik eğitim programına katılmak için ise 18 yaşını tamamlamış olmak, Girişimcilik eğitim programından aynı eğitim programından daha önce yararlanmamış olmak son 6 ayda İŞKUR tarafından düzenlenen şartları aranıyor.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: