Hayvan Yetiştiriciliğine 3 Milyon TL’lik Kredi

hayvanyetişticiliği
Hayvan Yetiştiriciliğine 3 Milyon TL’lik Kredi

Bingöl Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Bingöl’ün Genç ilçesinde Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyesi 120 kişiye, 4’er büyük baş hayvan kredisi olarak, toplamda 3 milyon 12 bin TL yardımda bulunacağını açıkladı. İlk iki yılı ödemesiz, 8 yılda geri ödenecek kredi ile Holştayn cinsi süt ineklerinin alınacağı bildirildi.

Hayvancılığı geliştirmek amacıyla Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünce Genç Tarımsal Kalkınma Kooperatifine 3 milyon 12 bin TL kredi desteği sağlandı. 120 üyeli kooperatif üyelerine sağlanan bu kredi ile kişi başına 4’er baş Holştayn cinsi süt ineği alınacak.  İlk iki yılı ödemesiz 6 yılda 6 eşit taksitle geri ödenecek kredi ile Genç’te hayvancılığın özendirilmesi ve kırsal kalkınmaya yeni bir model oluşturulması planlanıyor.

Bingöl ve Genç’in kalkınması için her fırsatı değerlendirdiklerini belirten Bingöl Milletvekili Eşref Taş “Bingöl’ün kalkınması için kredi ve dış desteğe ihtiyaç var. Bingöl ve genç için her imkânı kullanmaya ve değerlendirmeye gayret ediyoruz. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünün kredisi 120 aile için yeni bir hayat ve iş alanı oluşturacak.” şeklinde konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: