Kırsal Turizmde Büyük Yatırım

TKDK’DAN KIRSAL TURİZME DAVET AYDIN’DA TURİZM YATIRIMLARI TKDK İLE HAYAT BULACAK
Kırsal Turizmde Büyük Yatırım

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) konaklama ve yeme içme tesislerine yüzde 50 geri ödemesiz hibe desteği veriyor.

Kırsal turizm faaliyetleri kapsamındaki yatırımlarda girişimciler veya çiftçiler tarafından kurulacak en fazla 25 oda kapasiteli otel, motel, pansiyon, mikro ölçekli konaklama tesislerinin kurulması ve mobilyaların yenilenmesi, konaklama ve restoran hizmetlerinin gelişiminin desteklenmesi, çiftlik turizmi tesislerinin kurulması, kıl çadırları, yeme-içme tesisleri, ekmek fırını, pastaneler, aile çay bahçeleri, kafeteryalar gibi tesislerinin kurulumu için inşaat yapımı, mevcut işletmelerin modernizasyonu, danışmanlık giderleri, tabela veya pano alımı gibi görünürlük harcamaları ve makine-ekipman satın alımı destekleniyor. Bu ve benzeri alanlarda proje geliştirenlere TKDK tarafından 15 bin Avro ile 500 bin Avro arasında yüzde 50 geri ödemesiz hibe desteği veriliyor. Yatırımcılar ayrıca KDV, ÖTV, gelir vergisi, kurumlar vergisi ve gümrük vergisinden de muaf bulunuyor.

Kırsal turizm kapsamında farklı alanlarda yapılacak işletmeler sayesinde turizm sektörüne katkıda bulunup ülkemize döviz getirisi sağlanabiliyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortak yardımlarıyla, kırsal turizm potansiyelini ortaya çıkarmayı ve bu potansiyelden maksimum seviyede vatandaşları yararlandırmayı hedefliyor.

Pastane, ekmek fırını, kahvaltı yerleri, butik oteller, mola noktaları, günü birlik tesisler, aile çay bahçeleri, piknik alanları vb. gibi daha birçok alanda yatırım yaparak, 500 bin Avro’ya kadar yüzde 50 oranında geri ödemesiz hibe desteklerden yararlanabileceklerdir.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: