Tarım Sektörüne Müjdeli Haber

 
tarım(5)

Tarım Sektörüne Müjdeli Haber

Giresun’da 12. Başvuru Çağrı Dönemi’nde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)’na müracaat eden 19 Projenin Hibe desteğinin komisyon tarafından onaylandığı açıklandı.

TKDK Giresun İl Koordinatörlüğü tarafından yapılan açıklamada; 12. Başvuru Çağrı Dönemi’nde hibe desteği almak için proje başvurusunda bulunan ve Proje Değerlendirme ve Seçim Komisyonu tarafından projeleri onaylanarak sözleşme imzalamaya hak kazanan 19 proje sahibiyle sözleşme imzalandığı söylendi.

Kurum tarafından yapılan açıklama şöyle;

Kırsal Turizm (otel ve restoran projesi), Et Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım,  Yerel Ürünler ve Mikro İşletmelerin Geliştirilmesi (fındık kırma tesisi), Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve Geliştirilmesi kapsamında ise tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği ve arıcılık 12. Başvuru Çağrı Dönemi için Giresun’da IPARD Programı kapsamında desteklenecek yatırım alanları oldu.

Toplam yatırım tutarı 8 milyon 157 bin lira olan bu projelerin onaylanması halinde 3 milyon 95 bin liralık hibe desteği daha Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından Giresunlu yatırımcılara olanaklar sağlanacak.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: