Sınırsız Kredi Alma İmkanı Geliyor

tarım

Sınırsız Kredi Alma İmkanı Geliyor

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, çiftçiye bu yılın 8 ayında geçen senenin aynı döneme göre yüzde 21 artışla  2 milyar 961 milyon lira kredi kullandırdıklarını, bunun bir rekor olduğunu söyledi.

Kutlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu olduklarını ifade ederek, çiftçilere geçen yılın sekiz ayında 2 milyar 451 milyon lira kredi kullandırdıklarını hatırlattı.

Bu yılın 8 ayında kuraklık başta olmak üzere doğal afetler nedeniyle sıkıntılı günler geçiren çiftçilere yüzde 21 artışla 2 milyar 961 milyon lira kredi kullandırdıklarının altını çizen Kutlu, bunun rekor bir rakam olduğunu söyledi. Kutlu, bu yıl çiftçi ortaklarına 5 milyar 750 milyon lira kredi kullandırmayı hedeflediklerine ancak bu rakamın 6 milyar lirayı aşacağını bildirdi.

Tarımsal üretimin gelişmesi, verimin artırılması amacıyla çiftçi ortaklarına 500 bin liraya kadar kredi kullandırdıklarını, kredilerinin yüzde 98’inin geri döndüğünü belirterek, “Bu, kurum tarihinde bir ilk ve büyük bir başarıdır. Şunu vurgulamak isterim ki çiftçimiz ne kadar kredi isterse o kadar kredi vereceğiz” ifadesini kullandı.

Yeniden Kredi Açıyoruz

Kutlu, Tarım Kredi Kooperatiflerinin ortaklarına kullandırdığı kredi faizlerinin yüzde 0-8 arasında değiştiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Ortaklarımızın tefecilerin eline düşmesine gönlümüz razı olmaz. Bu nedenle erteleme kapsamında borcunu erteleten ortaklarımıza bir çağrımız var. Borçlarının yüzde 60’ını ödemeleri halinde Tarım Kredi olarak yeniden kredi açıyoruz. Gelsinler bu imkandan faydalansınlar .” dedi.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: