TKDK’ dan Rekor Hibe Desteği!

tarım

TKDK’ dan Rekor Hibe Desteği!

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Elazığ İl Koordinatörlüğü, 2014 yılında 143 projeye 119 milyon lira hibe desteği vereceğini açıkladı.

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Turan Karahan, 12. çağrı ilanında yapılan yatırımları değerlendirdi. Karahan, 12. çağrı ilanı döneminde yaklaşık 103 projenin kabulünün gerçekleştiğini kaydederek, 103 projeden belirli bir kısmının daha önceden kabullerini yapıp sözleşmelerini yaptıklarını ve bu yatırımcıların 2014 yılının başında yatırımlarına başladığını söyledi. Turan Karahan, “Büyük bir çoğunluğu yatırımlarını bitirerek faaliyetleri hızla devam etmektedir. Tabi ki bu süreç projelerin incelenme süreci belirli bir zaman alıyor bundan dolayı proje sayımız da çok fazla olduğu için bunların tamamının bir arada incelenip gönderilmesi maalesef mümkün olmuyor. Biz almış olduğumuz bu 103 projenin 8 tanesini değişik nedenlerden dolayı proje sahiplerimize tekrardan düzeltilip geri çekilmişti. 93 tane projenin kabulünü biz gerçekleştirdik. Tabi ki biz özellikle doğu bölgesinde illerin kış şartlarını da göz önüne alarak yatırımcılarımıza yardımcı olmak amacıyla bu projelerinin başlatmaları amacıyla bir inisiyatif kullandık ve bu konuda bizleri dinleyip projelerini daha önce başlayan yatırımcılarımız şuanda inşaatlarını ileri bir aşamaya getirmiş durumdalar” şeklinde söyledi.

119 Milyon Lira Hibe Desteği Verildi

2014 yılında 143 projeye toplam 119 milyon lira hibe vermeyi planladıklarını açıklayan Turan Karahan, “Biz 2014 yılında kurumsal anlamda koyduğumuz ciddi hedef var. Yaklaşık 143 projenin 2014 yılının sonuna doğru bitimini hedefliyoruz. Bunların yatırım tutarları yaklaşık 192 milyon tutarında. Bu hedefimizi tutturursak 119 milyon civarında bir hibeyi bu 143 proje sahibimize 31 Aralık 2014 tarihine kadar yatırmış olacağız. Tabii ki burada yatırımcılarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum; geçen haftalarda gördüğünüz gibi bazı illerimizde kar yağışı gerçekleşti. Elazığ’ın da doğu bölgesinde olduğunu düşünerek şu anda inşaatı devam eden yatırımcılarımızdan bir an önce yatırımlarını hızlandırıp, ekipleri güçlendirip ve bu inşaatlarını ve makine ekipman montajlarını bitirip bizim kurumsal olarak ortaya koymuş olduğumuz hedefimizde yardımcı olmak maksadıyla ödemelerini gerçekleştirebilmemiz için bunların yatırımlarını bitirmelerini dört gözle bekliyoruz. Kendilerine kurumsal olarak her türlü desteği vermeye hazırız” diye söyledi. Karahan ayrıca 13. çağrı ilanına Kasım ayı içerisinde çıkacaklarını anımsatarak, proje sahiplerinin kuruma gelerek destek almalarını dile getirdi.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: