KOSGEB’den Milyonlarca Hibe Desteği Havada Uçuşuyor!

para

KOSGEB’den Milyonlarca Hibe Desteği Havada Uçuşuyor!

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayii Geliştirme Başkanlığı (KOSGEB)  2012 yılından bu yana kullandırılan hibe destek miktarı 1 milyar 189 milyon TL’ye ulaştığını dile getirdi.. Bunlardan 830 milyon TL’si genel destek, 331 milyon TL’si girişimcilik desteği ve 27 milyon TL’si de KOBİ proje desteği olarak sahiplerini buldu. KOSGEB bankalar aracılığıyla da Salihli’de 9 yılda 24 milyar TL düşük faizli kredi desteği kullandırttı.

Verdiği hibe destekleriyle de ekonomiyi canlandırmaya yönelik fırsatlar sunan KOSGEB, 2012 yılından bu yana 1 milyar 189 milyon 260 bin TL hibe desteği sağladı. Genel destek programından 830 milyon 102 bin TL, girişimcilik destek programından 331 milyon 919 bin TL ve KOBİ proje destek programından 27 milyon 239 bin TL hibe, Salihli ekonomisini canlandırmaya yönelik KOSGEB takviyesi olarak sunuldu.

Salihli TSO’ da son 4 yılda 6 girişimcilik eğitimi düzenlendi. Pek çok kişinin başvurduğu girişimcilik programlarında, eğitim görmeye hak kazanan 162 kişi sertifika aldı. Bunlar arasından 37 girişimci bilişim, gıda, konfeksiyon gibi çok farklı alanlarda kendi işini kurdu. İşini kurarak başkalarına da istihdam sağlayan bu girişimcilerden 31’i ise iş planını hazırlayarak KOSGEB’den 30 bin TL’ye kadar hibe ve 70 bin TL’ye kadar 2 yıl ödemesiz, sıfır faizli kredi desteklerini almaya hak kazandı.

KOBİ’lerin rekabet güçlerini ve düzeylerini yükseltmek amacıyla genel işletme geliştirme faaliyetlerinin teşvik edilmesi; bu küçük ve orta ölçekli işletmelerin kaliteli ve verimli mal/hizmet üretmelerinin sağlanması gibi amaçlarla verilen KOSGEB Genel Desteklerinden yararlanmak için öncelikle KOSGEB Veri Tabanında yer alma koşulu aranıyor. KOSGEB’in Genel Destek Programı’nın süresi, her bir işletme için 3 yıl olarak uygulanıyor.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: