Teşvikler İstihdam ve Üretimin Can Suyu Oldu!

Son dönemlerde çiftçilere verilen destekler, ülkemiz çiftçilerinin yüzünü güldürüyor. Tarım ve Hayvancılık için atılan en önemli adım Milli Tarım Projesi idi. Bunun ardından IPARD ve TKDK gibi kurumlar da çiftçilere ve tarımsal yatırım yapacaklara desteklerini artırarak sürdürüyorlar.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Ankara İl Koordinatörlüğü, Ankara Ticaret Odası (ATO) üyelerine yönelik AB Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı’nın (IPARD) ikinci çağrı ilanına ilişkin tanıtım toplantısı düzenledi. TKDK’dan yapılan açıklamada, ATO Akademi’de gerçekleşen toplantıya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili Hasan Özlü, TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı, ATO Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu Üyesi Ülkü Karakuş ve üyeler katıldı.

TKDK Başkanı Ahmet Antalyalı açılışta yaptığı konuşmada, gelecek 5 yıllık süreç içerisinde 2 – 2,5 milyar Euro’luk yatırımın gerçekleşeceğini ve bunun neredeyse yarısının TKDK tarafından verileceğini dile getirdi. Yatırımın tamamına vatandaşların sahip olacağını aktaran Ahmet Antalyalı, “Bunun hibe olduğunun altını çizmek isterim. Kredi değil, geri dönüşümü yok dolayısıyla oldukça cazip. Hayvancılık sektörüne çok önemli katkılar sağladık. Üretim oluyor, istihdam sağlanıyor ve ülkemiz bu işten çok kazançlı çıkıyor. Bazı standartlarımız var. Niye? Çünkü böylelikle hem Avrupa ülkelerine hem de üçüncü dünya ülkelerine ürün ihraç etme opsiyonuna sahip oluyoruz.” Şeklinde açıklama yaptı.

Uygun proje getiren herkese destek ve hibe vereceklerini belirten yetkililer, bu işin mutlaka bilinçli yapılması gerektiğini ve projelerin işin uzmanı olan kişilere yazdırılmasının, projelerin kabul edilme oranını yükselteceğini belirttiler.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: