Ar-Ge ve İnovasyon Projelerine Teşvik Yağıyor!

KOBİ’lere sunulan destekler sınır tanımıyor. KOBİ’lerde Ar-Ge bilincinin yaygınlaştırılması ve Ar-Ge kapasitesinin yükseltilmesi amacıyla destek programı yürüten KOSGEB, işletmelere hibe ve geri ödemeli olmak üzere ekonomik destek veriyor. Türkiye’nin kalkınması için bir kaldıraç görevi görecek Ar-Ge ve inovasyon, çeşitli devlet kurumları tarafından uygulanan destek mekanizmalarıyla geliştiriliyor. İşletmelerin kötü gün dostu KOSGEB, KOBİ’lerde Ar-Ge kültürünün oluşturulması ve yenilikçi faaliyetlerin desteklenmesi için “Ar-Ge ve İnovasyon Programı” uyguluyor. İnovatif fikirlere sahip girişimcilerle, yeni fikir ve buluşlara sahip KOBİ’leri destekleyen program, işlik, kira, personel gideri gibi pek çok kalemde hibe ve geri ödeme desteği sağlıyor. Böylece, yeni ürün, yeni süreç, bilgi, hizmet üretilmesi ve ticarileştirilmesi için Ar-Ge ve inovasyon projelerinin desteklenmesi suretiyle katma değerli üretimin önü açılıyor.

Ar-Ge ve İnovasyon Programı’ndan Ar-Ge ve inovasyon konularında projesi olan işletmeler ve girişimciler yararlanabiliyor. Bu programla, işletmelerin ve girişimcilerin; yeni bir ürün, süreç, hizmet üretilmesi, geliştirilmesi, iyileştirilmesi, ürün kalitesi veya standardının yükseltilmesi veya maliyet düşürücü nitelikte yeni tekniklerin, yeni üretim teknolojilerinin geliştirilmesi gibi konulardaki Ar-Ge ve inovasyon niteliği taşıyan projelerine destek veriliyor. İşletmenin aynı anda sadece bir Ar-Ge ve inovasyon projesi destekleniyor. İşletme, projesini tamamlaması halinde yeni bir proje sunabiliyor. Ancak iki projesi arka arkaya başarısız tamamlanan veya sonlandırılan işletmenin bu program kapsamında yeni başvurusu alınmıyor. Program süresi en çok 24 ay olurken, kurul kararı ile 12 aya kadar ek süre verilebiliyor.

Programın detayları, işlik ve kira desteği, makine teçhizat desteği, personel giderlerinin karşılanması ve projenize verilecek hibe, destekler hakkında bilgi almak için uzmanlarla iletişime geçmeniz sizin yararınıza olacak ve işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: