Bakanlık Her Daim Çiftçinin Yanında!


Bakanlıktan çiftçiye müjdeli haber; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarımsal destekleme ile ilgili bir açıklamada bulundu. Bakan Fakıbaba yaptığı açıklamada destek ödemelerinin İlkbahar ve Sonbahar döneminde verileceğini ifade etti.

Katıldığı bir programda açıklama yapan Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba tarımsal destek ödemeleri ile ilgili, “Trakya bölgesinde 4 milyon dönüm işlenebilir tarım arazisi var. Bunun % 4-6 civarında sulama yapılabiliyor. Geriye kalan kısımda kuru tarım yapılıyor. Bu konuda Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile beraber çalışmalarımız başlayacak. Havaalanında Veysel Bey (Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu) ile bir aradaydık. Desteklemelerle ilgili Bakanlar Kurulunda olduğunu biliyorum. İnşallah en hızlı şekilde bunu sizlere iletiriz. Bundan sonra da desteklemelerimiz ürün ekilmeden önce bildirilecek ve yılda iki kez ödenecek. Sizi tefecilere muhtaç etmemek adına bir sonbaharda bir de ilkbaharda bu ödemeleri yapacağız,” şeklinde açıklamada bulundu.

Alınan talepleri ilgili yerlere ileteceğini söyleyen Ahmet Eşref Fakıbaba, “Bir de sayın valimiz, milletvekili arkadaşlarımız, il başkanımız ile Ankara’da toplantı için bir araya geleceğiz. Allah’a çok şükür biz söz verirsek yerine getiririz,” ifadelerini kullandı.

Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, hayvancılıkla da uğraşan çiftçilerin her türlü araştırmayı yaparak bilimsel uygulamalarla hayvancılık yapmasına rağmen bir türlü sütten kazanç elde edemediğini belirtmesi üzerine, devletin cumhurbaşkanının da başbakanının da diğer yöneticilerinin de hiçbir zaman çiftçinin borçlu olmasını istemediğini söyledi. Sorunları tek tek tespit edeceklerini dile getiren Ahmet Eşref Fakıbaba,  üreticinin, çiftçinin, hayvancılık yapanların sorunlarını dinleyeceğini açıkladı.

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) buğday alım fiyatlarını geç açıkladığı, mahsul zamanında buğday ithal ettiği şeklindeki bir yorum üzerineyse Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba, “Amacımız, çiftçimizin refah seviyesini yükseltmek. Bütün arkadaşlarımızın sizlerle birlikte biraz daha sıkı, daha iş birliği içinde olması lazım. Milletvekillerimiz var, il başkanlarımız var. Bu sorunlar aşılmayacak sorunlar değil. Biz bir aileyiz. Niyetimizin iyi olduğunu bilin. Haklı olduğunuz konular elbette var. Biz bunları düzeltmek için buradayız.” Şeklinde ifadelerde bulundu.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: