Fikir ve Azim Varsa Engel Yoktur!

Maddi olanaklarınızın yetersizliği yüzünden hayalini kurduğunuz iş fikrini ertelemek zorunda değilsiniz. İşte tam  bu aşamada devreye destek kredileri ve hibeler giriyor. Doğru adım atabilmenize yardımcı olabilmek ve aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla projesini geliştirmek ve iş kurmak isteyenlere, pek çok kuruluş destek veriyor. Devlet destekli kuruluşlar bu konuda önde geliyor. Üstelik birçok maddi olanakla birlikte KDV istisnası ve kurumlar gelir vergisi muafiyeti de sağlanıyor. Size yalnızca projenizi en ince ayrıntısına kadar detaylandırmak ve iş kurmak isteyenlere destek kredisi ve hibe veren kurumlara başvuru yapmak kalıyor.

İş kurmak ve projesini hayata geçirmek isteyenler için karşılıksız kredi desteği veren pek çok kurum mevcut. Özel sektörde gerek bankalar gerekse büyük şirketler kredi desteği sunsa da kamu kurumları bu konuda oldukça güvenilir ve istikrarlı. Bu kurumların başında; ülke ekonomisinin hacmini büyütmek ve özellikle kırsal alanda ekonomik kalkınmayı sağlama yönünde girişimcileri destekleyerek büyük adımlar atan: Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) var. Bu kurumun, Türkiye’deki varlık amacı AB ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynakların Türkiye’de kırsal kalkınma programlarının uygulanmasına yönelik faaliyetlerde kullanılmasını sağlamak. Kurum, tarımsal kalkınmanın, Türkiye’nin kalkınması anlamına geldiğinin bilincinde. Bu bilinçle kendini yetiştirmiş profesyonel kadrolar ile yönetiliyor. Kurumun amacı, 2008 yılında Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Fonları ile desteklenecek Tarım ve Kırsal Kalkınma Programını (IPARD) uygulamaya geçirmek. Bu amaçla TKDK, hali hazırda var olan işletmelerinin gelişmesini sağlıyor, yeni kurulacak olan işletmelerin Avrupa Birliği’ne uygun, en iyi verim alınabilecek şekilde, en yeni teknolojilerle üretim yapmalarına destek veriyor. 2011’den bu yana, 6,7 milyar TL gibi büyük bir oranda yatırım yapan kurum, yalnızca 42 ilde sağlanan destek ve hibe ile 10 binden fazla girişimciye destek sağladı.

Peki siz, Tarım ve Kırsal Kalkınma Programını’ndan destek kredisi ve hibe almak istemez misiniz? TKDK’nın başvuru koşulları nedir? Kime nasıl destek oluyor? Gibi sorularınızın cevapları, başvurularınızın yapılması ve proje yazım süreciniz için uzman ekiplerle iş birliği yapmanız hem işlerinizi kolaylaştıracak hem de sizin yararınıza olacaktır.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: