Pastanın Kremasını İmalat Sanayi Alacak!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, KOSGEB’le ilgili yeni bir düzenleme yapmak istediklerini belirterek, “Destek bütçemiz 1,1 milyar lira. İlk adımda yarısını imalat sanayine ayıracağız,” ifadelerini kullandı. Bakan Faruk Özlü, “KOSGEB’i imalat ve teknolojiye yönlendireceğiz. Diğer türlü banka gibi çalışıyor. Bütçemiz 1,1 milyar lira. Bunun yarısını imalata ayıracağız,” ifadelerini kullandı. Bakan Faruk Özlü ayrıca yerli otoda da ikinci tura çıkılacağını açıkladı.

Kredileri 272 bin kişinin kullandığını belirten Faruk Özlü, “6,7 milyar lira kredi verdik. 460 bin 167 KOBİ’ye kazandığını söyledik. Bunlardan 272 bini kullandı, 30 binden fazla kişi hiç ilgilenmedi. ‘İhtiyacım yok, muhasebecim başvurdu istemiyordum,’ dediler. Diğerleri de bankalarla irtibata geçti. Kimi alamadı. Toplumun ateşi düştü. Ben gittim birkaç yerde adam inşaat yapıyor. ‘Ne yapıyorsun,’ dedim. ‘KOSGEB’den 50 bin lira kredi aldım, dükkânı büyütüyorum,’ dedi. Hoşuma gitti,” ifadelerini kullandı.

Yeni düzenlemeye dikkat çeken Bakan Faruk Özlü, “KOSGEB daha çok imalat sanayine yönelsin. Daha çok teknoloji üreten KOBİ’lerimiz olsun. Çünkü diğer türlü banka gibi davranıyor. Halk Bankası var, esnaf kredileri var alabilirler. Örneğin; koltuk, masa almak için kredi veriyor. Gerek yok. Direkt bankanın vermesi lazım” şeklinde açıklama yaptı.

Öte yandan TOBB’un bilişim sektörü buluşması sonrası soruları yanıtlayan Faruk Özlü, “İlk tur görüşmeler tamamlandı. Pazar günü ikinci tur görüşmeler başlayacak. ‘Var mısınız, yok musunuz’ denilecek, ‘varım’ diyen şirketlerle ikinci tura geçilecek. 2017’nin sonuna kadar sözleşme imzalama aşamasına gelmek istiyoruz” diyerek konu hakkında değerlendirme yaptı.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: