Genç Girişimcilere Müjde!

TÜBİTAK’tan Gençlere Özel 200 Bin Liralık Hibe!

TÜBİTAK’ın 3 Eylül itibariyle çağrıya çıktığı program i̇çi̇n başvurular 16 Kasım’a kadar alınmaya devam edecek. Gençler teknoloji ve yeni̇li̇k odaklı i̇ş fikirlerini birinci aşamada, uygulayıcı kuruluşlara anlatacak. Bunlar, uygulanabi̇li̇r i̇ş fi̇ki̇rleri̇ni̇ değerlendirerek elemeye tabi tutacak. Uygulayıcı kuruluşlar çalışma fikri beğenilen gençlere mentorluk sağlayacak. İş planı hazırlamaları i̇çi̇n destek sunacak. İş fikirleri uygulayıcı kuruluşlar tarafından onaylanan girişimciler 1-14 Aralık tarihleri arasında TÜBİTAK’a başvuru yapacak. TÜBİTAK desteklenmeye hibe almaya hak kazanan girişimcileri gelecek yıl nisan ayında duyuracak.

Hibe programına üniversitelerin son sınıf öğrencileri ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri başvuru yapabilecek. Lisans, master veya doktorasını en geç on yıl önce tamamlamış olanlar da başvuruda bulunabilecekler. Bu yılki ilk çağrıya 3 bin 323 girişimci başvuruda bulundu. Bunlardan 146 girişimci hibe desteği almaya hak kazandı.

Hibe desteği için başvuru yapılabilecek tematik alanlar; Akıllı ulaşım, Enerji ve temiz teknolojiler, Akıllı üretim sistemleri̇, İletişim ve sayısal dönüşüm, Sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme şeklindedir.

0850 811 2 444
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: