24 Yatırımcı Daha Hibe Almaya Hak Kazandı


Konya Sarayönü’nde Makine Ekipman Desteklemesi kapsamında ek liste belli oldu. Bu liste kapsamında ilçedeki 24 yatırımcı daha hibe almaya hak kazandı.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ çerçevesinde; 9. Etap Makine Ekipman Desteklemesi için yapılan başvurular, değerlendirilerek Konya’ya ayrılan ek bütçe doğrultusunda hibe almaya hak kazanan 24 kişi daha belirlendi.

Destekten yararlanmaya hak kazanan çiftçilerin, desteklemeden faydalanabilmesi için hibe sözleşmesi imzalaması ön koşul olarak belirlendi. Hibe sözleşmesi imzalamak için Ekim ayı başında Sarayönü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne hak sahiplerinin müracaat ettiği ifade edilirken, belirtilen süre içerisinde hibe sözleşmesi imzalamayan hak sahiplerinin hibe desteğinden yararlanamayacağı açıklandı.

Hibe sözleşmesi imzalayıp mal alımından vazgeçen yatırımcıların yerine ise yedek listeden yatırımcı çağırılmayacak. Hibe sözleşmesi imzalayan ve sonrasında mal alımından vazgeçen yatırımcılar, 2 yıl süre ile hibe desteğinden faydalanamayacak.

Başvurusu uygun görülen 24 çiftçiden 17’si mibzer, 2’si Toprak frezesi, 2’si taş toplama makinesi, 3’ü ise balya makinesi almak için sözleşme imzaladı.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: