TKDK 40 Milyon TL Değerinde Proje Teslim Aldı!

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Yozgat İl Koordinatörlüğü 11. çağrı döneminde 40 milyon 498 bin TL tutarında 99 proje teslim aldı.

TKDK Yozgat İl Koordinatörü Veli Büke, yaptığı açıklamada 11. çağır dönemi proje alımlarının 8 Kasım 2013 tarihi itibariyle sona erdiğini söyledi. Büke, “Yozgat İl Koordinatörlüğü olarak toplam 99 proje alınmıştır. Bunlardan 12proje süt ve et üreten hayvancılık alanında, 7 proje et üreten işletmeler yönelik, 80 proje ise çiftlik faaliyetlerinin (arıcılık, tıbbi ve aromatik bitkiler) çeşitlendirilmesine yönelik hazırlanmıştır. Gelen projelerin toplam yatırım bedeli yaklaşık 40 milyon 498 bin TL, verilecek hibe bedeli 24 milyon 726 bin lira, üreticilerimiz çiftçilerimiz 11. çağrı dönemine yoğun bir ilgi gösterdi” dedi.

İlde TKDK İl Koordinatörlüğü’nce projesi tamamlanan ve devam eden 72 adet projeye 14 milyon 400 bin TL ödemenin yapıldığını ifade eden Büke, “İl koordinatörlüğümüzce biten ve devam eden toplam 72 adet projeye toplam 14 milyon 400 bin TL ödeme yapılmış olup bunun ilimizdeki toplam yatırım tutarı ise 28 milyon TL’dir. Amacımız tarım ve hayvancılık açısından oldukça önem arz eden Yozgat’ımızı eski usullerle yapılan işletmecilikten kurtarmak, daha modern işletmelere kavuşturmaktır. Yine tarımsal alanda üreticilerimizi, çiftçilerimizi teknolojik bakımdan Avrupastandartlarının üzerinde faaliyetlerini sürdürmesini sağlamaktır. Bu kapsamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Kobiline Bilgi Merkezi  0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: