TKDK Hibe Desteğini Genişletiyor

70140
TKDK Hibe Desteğini Genişletiyor

Çanakkale’nin Gökçeada İlçesi’nde yaşayan Rum vatandaşlar için, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü hibe desteği verecek.

TKDK Çanakkale İl Koordinatörlüğü yetkilileri, Rum Vakıfları Derneği (RUMVADER) üyeleriyle Gökçeada’da düzenlenen toplantıda hibe destekleri konusunda bilgi verdi. Zeytinli Köyü’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşanTKDK Çanakkale İl Koordinatörü Ümit Ortan, desteklerin adada yaşayan ya da adaya dönmek isteyen Rum vatandaşlar için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Kırsal turizm destekleriyle hem adanın potansiyelinin değerlendirilebileceğini hem de dedelerinin evini imar etmek isteyen Rum vatandaşlar için bu yatırımların önemli bir gelir kaynağı elde edeceğini belirten Ortan, “Gökçeada’da önemli bir değer olan zeytin için TKDK ile birlikte yapılacak yatırımlara yüzde 50 hibe desteği verebileceğiz. Hazırlanacak projelerle burada zeytinyağı üretim tesisleri kurulabilir. Bunun için tüm yatırımcıları TKDK‘ya proje hazırlamaya davet ediyorum” dedi.

Toplantıda ayrıca, Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri kooperatifçilik ve organik tarım konularında Rum vatandaşlara bilgiler verdi.

Kobiline Bilgi Merkezi 0850 495 55 66
Bizi Takip Edin; www.twitter.com/KobiLine
Bizi Takip Edin; www.facebook.com/kobi.line.kobidestekmerkezi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: