Satışı Düşmeyecek Bir Sektör!

“Etsiz çiğköfte de neymiş?” düşüncesini yerle bir eden, ve son yıllarda inanılmaz bir hızla büyüme gösteren çiğ köfte üreticileri, kısa bir süre içerisinde kendi pazarlarını kurmayı başardı. Ülkemizde bir yılda hemen hemen 10 bin ton çiğ köfte tüketiyoruz. Bu da sektörde faaliyet gösteren şirketlerin sürekli yeni  şubeler, bayiler açmasına sebep oluyor. İşte çiğköfte denince akla gelen en ünlü 3 markanın franchise ve bayilik açma şartları

Komagene
komegene
Yurt içinde 910, yurt dışında ise 26 şubesi bulunan Komagene’ nin toplam yatırım tutarı 25-30 bin TL arasında değişmektedir. Yurt içinde açtığı şubeler genelde 30-35 metre kare büyüklüğündedir. Komagene, önümüzdeki 5 yıl içerisinde yurt dışında 15 ülkede 150 şubeye ulaşacak. Yurt dışında açtığı şubelerden ilk altı ay franchise bedeli almayan Komagene, daha sonra sürekli Franchise ücreti olarak cirodan aylık % 5, reklam katılım payı için de %3 oranında pay almakta.

Oses Çiğköfte
oses_cig_kofte_4
AVM’lerde, caddelerde bir çok şubesi bulunan Oses Çiğköfte yurt içinde 660 bayiye ulaştı. İstanbul, Almanya ve Kanada’da üç üretim tesisi bulunan şirket, yakın zamanda yurtiçinde franchising sistemi ile yeni şubeler açmayı planlıyor. Firma bu girişimin, yalnızca yurtiçiyle sınırlı kalmayacağını da bildiriyor.
20 metrekarelik bir Oses Çiğköfte şubesinin toplam yatırım bedeli 15 bin TL.

Tatlıses Çiğköfte
2014-02-01_1644342_20150111152536
İbrahim Tatlıses’in 1993 yılında kurduğu Tatlıses Gıda bünyesinde faaliyete giren Tatlıses Çiğköfte, ilk şubesini 2009’da açtı. İlk franchise şubesini 2011 de açan kuruluşun 56 ilde tam tamına 247 şubesi bulunmakta. Yurtdışında da Almanya ve Hollanda’da olmak üzere toplam 5 şubesi var. Tatlıses Çiğköfte franchise isim bedeli olarak 5 bin TL talep ediyor. Bir şubenin toplam yatırım tutarı ise yaklaşık 20 bin TL. Firma satışa hazır halde, anahtar teslim devrediliyor.

Kısacası devletin de desteklediği bu sektör,  sürekli gelir elde etmek ve geleceğe dönük yatırım yapmak isteyenler için kaçınılmaz!

Franchise bayileri açarken dikkat edilmesi gereken en önemli husus Franchise Sözleşmesi. Sözleşme yapılırken dikkat edilmesi gerekenleri ve franchise bayilik açarken yararlanabileceğiniz devlet destekleri ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenmek için lütfen Kobi-Line ile iletişime geçiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
16.12.2016

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: