Ekonomi Bakanlığı’ndan Güneydoğu’ya Birlik Mesajı!

Ekonomi Bakanlığı, 100’ün üzerinde bürokratla Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’daki 250 ihracatçı firmayla bir araya geldi. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, birlik ve beraberlik içerisinde devlet-vatandaş iş birliği ortamının oluşmasının birçok konuda olduğu gibi üretim, istihdam ve ihracatın artırılması için de önemli bir gelişme olduğunu ifade etti.

GAİB’ten yapılan açıklamaya göre, Ekonomi Bakanlığı’ndan 100’ün üzerinde bürokrat, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin ev sahipliğinde devlet teşvikleri ve desteklerinde bilinmeyen noktaları ve yeni uygulamaları anlatmak için Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’daki 250 ihracatçı firmayı yerlerinde ziyaret etti, sahada ihracatçılarla bir araya geldi.

GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Ekonomi Bakanlığı’nın, hizmeti ihracatçının ayağına kadar getirdiğini, uygulama sonucu olumlu gelişmelerin yaşanacağını ifade etti. Ekonomi Bakanlığının başlattığı uygulamadan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Abdülkadir Çıkmaz, “Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi’nin talimatıyla bakanlık bürokratları ihracatçı firmaları ziyaret ederek onların her türlü sorununu ve ihracatta karşılaştıkları zorlukları yerinde inceliyor. Bu kapsamda şu ana kadarki en kapsamlı ve en organize ziyaretler Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gerçekleştirildi,” şeklinde açıklamada bulundu.

Abdülkadir Çıkmaz, firmaların ihracat, ithalat, yatırım teşvikleri, serbest bölgeler ve ürün güvenliği denetimi konularında bilgilendirildiklerini belirterek, şu ifadeleri kullandı: “Bizler için gayet verimli bir çalışma oldu. Birlik ve beraberlik içerisinde devlet-vatandaş iş birliğinin oluşması adına elbette birçok konuda olduğu gibi üretim, istihdam ve ihracatımızın arttırılması için de önemli bir gelişme. Hedefleri olan bir ülkeyiz. Bu hedeflerimize ulaşmak için yolumuza çıkan sorunların çözümünü, ilgili bakanlıklarımızla işbirliği yapacağız. Burada Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi başta olmak üzere sahaya inerek öz veriyle çalışan Ekonomi Bakanlığı bürokrat ve uzmanlarına gönülden teşekkür ediyoruz,” şeklinde yapılan uygulamaya duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: