Girişimcilere Örnek Nitelikte Bir Başarı Modeli Daha!

Devlet desteklerinden yararlanarak kendi markasını yaratan klinik ve hastaneler için özel kozmetik ürünleri imal eden İlknur Köni Aldemir’in başarı öyküsü, destek verildiğinde Türk kadınının neler yapabileceğinin kanıtı niteliğinde.

Üretimini yaptığı güneş koruyucuları, leke, lazer epilasyon ve selülit gibi uygulamalar sonrası için idame ve devam ürünleri, yaşlanma karşıtı gibi toplam 56 referans ürüne sahip olduklarını belirten İlknur Köni Aldemir, “Başarmak için önce başarıyı istemek gerekiyor. Devletimiz başarı hayallerinin gerçek olması için gereken desteği fazlasıyla veriyor. Şimdiye kadar KOSGEB’in nitelikli eleman, genel destek programı, kapasite artırımı, fuar destekleri, faizsiz kredi gibi hemen hemen tüm desteklerinden faydalandım,” diye konuştu. 20 kişiye de istihdam sağlayan İlknur Köni Aldemir, Dubai, Çin, Umman, Arnavutluk, Birleşik Arap Emirlikleri ve Irak gibi ülkelere de ürün gönderiyor. Antalyalı işkadını İlknur Köni Aldemir’in kozmetik sektöründe KOSGEB desteğiyle hayata geçirdiği Ceres markası, inovasyon dalında KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nde 2 bin aday arasından ilk 5 aday arasında yerini aldı. İlknur Köni Aldemir’in başarısı, Türk kadınının gücünü ve destek verildiğinde neler yapabileceğini gösteriyor.

Kozmetik sektöründe 21 yıldır faaliyet gösteren İlknur Köni Aldemir, Fransız ve ABD menşeili ürünlerin hâkim olduğu pazarda yerli ürünler için kolları sıvadı. Antalyalı iş kadını, Akdeniz Üniversitesi Kimya bölümü ile ortak bir Ar-Ge çalışması yaptı ve saçların hızlı beyazlamaması için ürün geliştirerek bu sayede kendi markasını yarattı. İlknur Köni Aldemir’in başarıya attığı ilk adımda bu ürünle oldu.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: