Kooperatif Kazanınca Esnafta Kazandı!


Esnafa verilen destekler devam ederken TARSUS Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, 2017 yılının Ocak-Haziran döneminde 290 esnafa, işletme kredisi olarak 16 milyon 250 bin TL kredi kullandırdıklarını ifade etti. Başkan Aslan, Dost Hesap Kredisi ve KOSGEB’in öncülüğünde gerçekleşen kredilere verdikleri desteklerle toplamda 18 milyon 500 bin TL’lik bir rakama ulaştıklarını söyledi.

Başkanlık görevine geldiği 2012 yılı Eylül ayında 8 milyon TL olan yatırım tutarının, 2017 Temmuz ayı itibariyle 41 milyon 250 bin TL’ye yükseldiğini açıklayan Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Bektaş Aslan, yatırım bakımından ortaya çıkan 41 milyon 250 bin TL’lik rakamın bölge genelinde bulunan 53 kooperatif arasında kendilerini 7. sıraya kadar yükselttiğini ifade etti.

Başkan Bektaş Aslan, 2017 verileri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ise, “2017 Ocak-Haziran döneminde işletme kredisi olarak 290 esnafımıza 16 milyon 250 bin TL kredi kullandırdık. Bunun yanı sıra Dost Hesap Kredisinden 115 esnafımız 1 milyon 90 bin TL kredi kullanırken, KOSGEB’in öncülük ettiği, bizlerinde desteklediği KOSGEB kredisinden 57 esnafımız 1 milyon 180 bin TL kredi kullandılar. Sadece 6 ayda kullandırdığımız kredi tutarı 18 milyon 500 bin TL seviyelerine ulaştı” şeklinde açıklama yaptı.

Tarsus Yeni Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin kurulduğu günden bu yana 120 milyon 806 bin TL kredi dağıttığına dikkat çeken Başkan Bektaş Aslan, “Bu rakam, piyasaya gerçekten büyük destek veren bir rakamdır. Kooperatifimizin bugünlere gelmesi elbette kolay olmadı. Bu noktada bizlerden desteklerini eksik etmeyen Sayın Başbakanımız ve Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci’ye teşekkür etmeyi borç biliyorum. Yönetim ve denetim kurulumuz başta olmak üzere, personelimiz ve üyelerimize verdikleri gayretlerden dolayı minnet duyuyorum. Bir teşekkürde, birlikte mesai harcadığımız Halk Bankası Müdür ve personeline iletiyorum” dedi.

Esnafın her zaman ülke ekonomisine destek olmak adına fedakârca çalıştığını kaydeden Başkan Aslan, “Esnaflarımıza ekonomimizin dişlilerini döndürme adına verdikleri mücadeleden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum işlerinde hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: