Dev Hayvancılık Yatırımının Temeli Atıldı!

Hayvancılık yapana müjdeli haber Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Kayseri Büyükşehir Belediyesi´nin hayvancılık projesine her türlü desteği vereceklerini söylemesiyle geldi. Yeni bakanı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun diyen ve tarım ve hayvancılık projeleri hakkında bilgi veren Başkan Mustafa Çelik, Bakan Fakıbaba´yı iki aya kadar Beydeğirmeni Besi Hayvancılık Bölgesi´nin temel atma törenine davet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Ankara´ya giderek görevlerine yeni başlayan bazı bakanları ziyaret ederek hayırlı olsun dedi. Bakan Mustafa Çelik bu çerçevede ilk olarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba´yı ziyarete ederek belediyenin çalışmalarını sürdürdüğü iki hayvancılık projesi hakkında bilgi verdi. Başkan Mustafa Çelik Bakan Fakıbaba´ya ihalesi yapılan ve önümüzdeki günlerde temeli atılacak olan Felahiye Toplu Ahır Projesi´nin detaylarını anlattı. Projeyi beğenen ve Türkiye´ye örnek bir çalışma olduğunu belirterek, Başkan Mustafa Çelik´e teşekkür eden Bakan Fakıbaba, ilgili bürokratlarına da projeye destek için talimat verdi.

Başkan Mustafa Çelik Beydeğirmeni Besi Hayvancılık Bölgesi Projesi´nin son durumu hakkında da Bakan Fakıbaba´yı bilgilendirdi. 5 milyon m2´lik alana inşa edilecek olan Besi Hayvancılık Bölgesi´nin altyapı çalışmalarının hızlı devam ettiğini ifade eden Başkan Mustafa Çelik, Bakan Fakıbaba´yı bilgilendirirken: “Bölgenin genel planlamasını yaptık. Ayrıca altyapıya yönelik olarak 50 kilometrenin üzerinde yol yapım çalışması olacak. 13 km uzaktan su getirdik. Bir yandan da elektrik şebekesi ile bölgeyi kavuşturuyoruz. Ayrıca yağmur suyu, sulama kanalları gibi diğer altyapı çalışmalarının yapımı da sürüyor,” şeklinde ifade etti.

Kayseri´nin birçok alanda Türkiye´ye örnek olduğunun altını çizen Bakan Fakıbaba iki proje dolayısıyla Başkan Çelik´e teşekkür ederek Bakan Yardımcısı başta olmak üzere ilgili bürokratlara her iki projeye de gerekli desteğin verilmesi talimatını iletti. Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik: “Biz bu projemizle de örnek olacağız. Sağ olsun Sayın Bakanımız çalışmalarımızı çok beğendiler ve destek sözü verdiler. İki aya kadar Besi Hayvancılık Bölgesi´nde temel atacak ve inşallah gerekli tahsis ve diğer çalışmaları da yıl bitmeden başlatmış olacağız,” dedi.

Başkan Mustafa Çelik Ankara ziyareti kapsamında Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürü Murat Akkaya´yı ziyaret ederek Hava İkmal Projesi´nin son durumu hakkında da değerlendirme yaptı. Çelik, Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin işlettiği Halk Ekmek´in Genel Müdürü Ali İlkbahar´dan da bilgiler aldı.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: