Devlet Tarım Hayvancılık Yapan Yatırımcının Arkasında!


Kırsal alanlarda hayvancılığın desteklenmesi ve geliştirilmesi amacıyla Alaşehir Belediyesi merası olmayan köylerde çiftçilere yem desteğinde bulundu. Ürettiği hayvan yemini köylülere hibe olarak verdi. Özellikle merası olmayan köylerle başlayan uygulamada ilk olarak Karacalar Mahallesinde hibe olarak hayvan yemi dağıtıldı. Karacalar Köyü’ne hayvan yemi hibe eden Alaşehir Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban, köyü ziyaret edip, bilgi uygulama hakkında bilgi aldı. Mahalle Muhtarı Mustafa Balkan’ın daveti üzerine köye giden Başkan Gökhan Karaçoban, hibe hayvan yeminin dağıtımının devam edeceği müjdesini de vererek, üretim alanlarının genişletilmesi yönünde çalışmaların da sürdüğünü açıkladı.

Gökhan Karaçoban, mera yasası gereği hayvancılıkla geçinen köylülerin zorluklarla mücadele ettiğine dikkat çekerek, “Karacalar Mahallemiz dağ köyü olduğunda dolayı merası mevcut değil. Doğal olarak bu sorunu göz ardı edemezdik. Biz de taleplerini değerlendirdik ve Alaşehir Belediyesi olarak, bize ait arazimizde yetiştirdiğimiz sudanları hayvancılık yapan köylümüze hibe olarak dağıttık. Amacımız hem hayvancılığa destek olmak hem de köylümüzün gelirini artırmak. Belediye olarak yalnızca emlak, yol, su, kanalizasyon, şehir içi hizmet olarak anılan bu talepleri yerine getirmek değil, aynı zamanda kırsal alanlarda yaşayan insanlara da bu şekilde hizmet sunmak durumundayız. Diğer köylerimizde yaşayan ve hayvancılıkla geçinen halkımıza da hibe yem desteği vermeye devam edeceğiz. Ne kadar üretim yaptıysak hepsini hibe olarak dağıtmaya devam edeceğiz” şeklinde ifadelerde bulundu.

Öte yandan Başkan Gökhan Karaçoban, Karacalar Mahallesinin diğer ihtiyaçları olan mahalle içi yolların alt ve üst yapı taleplerinin yerine getirildiğini ve bu hizmetlerin devam edeceğinin altı çizerek, kışın yağmur çamurdan, yazın tozdan topraktan Karacalarda yaşayan sakinlerin zor durumda kalmamaları için her türlü hizmetin verileceğini belirtti.

Karacalar Mahalle Muhtarı Mustafa Balkan ise köy halkı adına Başkan Gökhan Karaçoban’a teşekkürlerini sunarak “Belediye Başkanımız Gökhan Karaçoban köyümüzün sorununu biliyordu. Kendisine durumu ifade ettiğimizde bu projeyi bize anlattı ve uygulamaya geçirdi. Üretilen yemi bize hibe etti. Teşekkür ediyoruz. Bizim diğer köyler gibi meramız yok. Köyümüz 800 metre yükseklikte bulunmakta.  Aşağı araziye hayvanlarımızı indirmek zorunda kalıyoruz. Buda her zaman mümkün olmuyor. Büyük sıkıntı çekiyorduk. Özellikle kışın daha büyük zorluklar yaşıyorduk. Allah razı olsun Belediye başkanımız bize yem desteği verdiği gibi köyümüze de kaç kere ziyarette bulundu. Yaşadığımız sorunları yerinde görüyor ve her türlü desteği ve hizmeti veriyor” diyerek açıklama yaptı.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: