Girişimciye Engel Yok!


Engellilere verilen hibeden yararlanarak Kırşehir’de yüzde 40 engelli raporlu Yılmaz Adıyaman, hobi olarak başladığı işte proje üreterek kendi işinin patronu oldu. Yaşamını şantiyelerde çalışarak sürdüren ayaklarından % 40 engelli Yılmaz Adıyaman, Kırşehir’de beton direk ve bahçe direği imalatı yapan kimsenin olmamasından da etkilenerek Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü tarafından engellilere verilen hibe için proje hazırladı. Projesi kabul edilen Yılmaz Adıyaman, şimdi ise kendi işinin patronu oldu.

Kendisi gibi engelli raporu bulunan herkesin benzer hibe programları ile iş sahibi olabileceğini ifade eden Yılmaz Adıyaman, “Sunduğum proje kabul edilince ben de kendi iş yerimi açtım. İşlerim güzel, gelen demirleri kalıpla puntolayarak bükme makinesi yardımı ile harç karma makinesinde özel bir ilaç yardımı ile direkleri hazırlıyorum. Hobi bahçeleri, tarla sınırları ve evlere uygun olarak hazırlıyorum. Kendime yardımcı personel arıyorum. Emeğinin karşılığını alacak kişilerle birlikte aldığım desteği vergi olarak vermek istemekteyim,” şeklinde açıklama yaptı.

Yeni üretim yapmak için ham madde sıkıntısı yaşadığını ifade eden Yılmaz Adıyaman, “Talep var ama yaşadığım maddi sıkıntılarım mevcut. En basitinden ham madde alamıyorum. Eksik malzemelerimi aldıktan sonra iş yerimi büyüteceğim,” diyerek yapacağı çalışmalardan bahsetti.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: