Arıcılık Hibe Desteğinden Nasıl Faydalanılır?

Arıcılık işi yapmak isteyenlere devlet hibe ve kredi desteği vermeye devam ediyor. Arıcılık genel olarak kırsal kesimlerde yapılmaktadır ve kırsal kesimde arıcılığa % 70 hibe veriliyor. Arıcılık besin olarak da faydalı bir yiyecek olduğu için pek çok ülkede de arıcılık mesleği ile uğraşmak isteyenlere destekler verilmektedir. Sizlerde arıcılık işi ile uğraşmak istiyorsanız arıcılık hibe desteği imkânlarından yararlanabilirsiniz. Devlet kurumları ve kamu bankaları aracılığı ile verilen hibe desteklerinden de faydalanabilirsiniz.

Devlet tarafından Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası Bakanlar Kurulu çiftçilere ve hayvancılık ile uğraşmak isteyenlere kredi desteği vermesi için görevlendirilmiştir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile de Avrupa Birliği anlaşmasından dolayı 2020 yılına kadar arıcılık işi ile uğraşanlara hibe destekleri verilmeye devam edecektir. Kırsal kesimde arıcılık işi ile uğraşmak isteyenlere arıcılık kredisi ve destek imkânları sunulmaktadır. Bunun için sadece belirlenmiş olan şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Gerekli şartlara sağladığınızda kamu kurumlarından arıcılık kredisi alabilirsiniz ve arıcılık hibe desteklerinden faydalanabilirsiniz. Aracılık desteklerinden faydalanabilmek için arıların ve çiftçilerin de gerekli niteliklere sahip olması gerekiyor.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu arıcılık için destek imkânları sunmaktadır. TKDK’ dan %70 hibe desteği almak isteyenlerin TKDK tarafından belirtilen şehirlerde yaşıyor olması gerekmektedir. Bu iller Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun Hayat, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yozgat. Eğer sizlerde yukarıda verilen 42 farklı ilde yaşıyorsanız TKDK tarafından verilen arıcılık hibe desteğinden Faydalanabilirsiniz. İşleme, üretim, pazarlama gibi faaliyetler için de hibe desteği sağlanmaktadır. Hibeler aralıklarla verilmekte olup ilanlar ve çağrılar TKDK tarafından yapılmaktadır.  https://www.tkdk.gov.tr/UyeOl adresine girerek TKDK kurumuna üye olursanız tüm çağrılardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Destekler hakkında daha detaylı bilgi almak, çağrı dönemlerini ve başvuruları kaçırmamak için uzman ekiplerle işbirliği yapmanız sizin avantajınıza olacaktır.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com.tr

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: