Bu Kredi Esnafın Yüzünü Güldürecek!

KOSGEB’in sıfır faizli ve 50 bin liraya kadar olan desteklerinden yararlanmak isteyen ancak bankaların çeşitli talepleriyle birlikte bundan yararlanamayan esnafın şikâyetlerinin giderek artması üzerine bu alanda yeni formül arayışları başladı. Hak ettiği halde kredi alamayan esnaflar için hükumet devreye girdi ve bankalarla gerekli görüşmelerin yapıldığını ve sorunun kısa sürede çözülmesinin ekonomiyi canlandıracağı bunun için çalışmaların bir an önce sonuçlanması için gerekenin yapılacağı söylendi.

Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Övüç, KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine başvurup faydalanamamış olan tüm esnaf ve sanatkâr için, teşkilat olarak çalışmalarının devam ettiğini söyledi. “Bilindiği üzere, KOSGEB tarafından 50 bin TL üst limitli Sıfır faizli İşletme Kredisi desteğine talep çok yoğun olmuş, fakat bankaların çeşitli talepleri sebebiyle krediye başvuran esnaf sanatkârlarımız krediden faydalanamamıştı. Kredi desteğine Türkiye genelinde 711 bin esnaf sanatkâr başvuruda bulunmuş, yapılan inceleme sonucunda 460 binin üzerinde işletme desteklerden faydalanmaya hak kazanmasına rağmen bunlardan sadece 267 bin tanesine kredi kullandırılabilmiştir. KOSGEB tarafından kredileri onaylandığı halde bankalarla sorun yaşayarak krediden faydalanamayan esnaf sanatkârlarımız için Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimizin talepleri ve üst kuruluşumuz olan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu’nun Bankalar Birliği nezdinde yapmış olduğu girişimlerde özellikle kredi kullanımı, vergi ve SGK borcu nedeniyle bloke edilenlerle alakalı olarak, yapılandırma kapsamına dâhil olan işletmelerin kredisinin serbest bırakılması için talepte bulunulmuştur. Esnafların kamuya olan borçlarının mahsup edilmesi uygulamasının aşılması için de üst kuruluşumuz olan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu tarafından Bakanlıklar düzeyinde girişimlerde bulunulurken ilave bir düzenlemenin gerçekleşmesi için çalışmalar davam etmektedir,” şeklinde açıklamada bulundu.

Esnaf ve sanatkârların sıcak paraya ihtiyacı olmasına rağmen sunulan kredilerden esnaflar faydalanamıyor bunun da ekonomiyi olumsuz yönde etkilediği açıkça belli oluyor. Kredilerin olumlu sonuçlanmasının bir etkisi de doğru uzmanlarla işbirliği yaparak projelerin iyi bir şekilde hazırlanmasından geçiyor. Sizde kredilerinizin olumlu sonuçlanması ve bankalarla herhangi bir sorun yaşamamak için uzman ekiplerle iş birliği yapın.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: