Teknogirişimciye Çifte Teşvik!

Girişimin teşvik üssü TÜBİTAK, Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG) kapsamında gelecek vadeden iş fikirlerini destekleriyle büyütecek. 150 bin TL’ye kadar desteklenecek teknogirişimcilere, KOBİ’lerin dostu KOSGEB de ayrıca destek verecek.

Farklı teknokentler bünyesinde 1512 TÜBİTAK Teknogirişim Sermaye Destek Programı kapsamında yürütülen Bireysel Genç Girişim Programı (BİGG) yeni işletmelerin doğuşuna zemin hazırlıyor. Destek çağrılarıyla girişimin doğasını yenileyen ve TÜBİTAK’a bağlı olduğu için girişimcileri kurumun desteklerinden faydalandırmayı amaçlayan ve kıymetli iş fikirlerine Bireysel Genç Girişim (BİGG) ile can suyu veriyor. Heves ve hayalleri gerçeğe dönüştüren TÜBİTAK MARTEK, girişimciliğin sınırlarını genişleten ve girişimciliğe yeni yollar çizen BİGG aracılığıyla yeni iş fikirlerini topluyor, seçkin ve yaratıcı reel zemine oturtuyor ve yeni iş planları yaratıyor. 150’si TÜBİTAK’tan 150’si KOSGEB’den olmak üzere girişimcilere destek sağlayacak olan TÜBİTAK MARTEK’in 2.çağrısının sonlanmasına çok az bir süre kaldı. BİGG başvuruları için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2017 olarak belirtildi.

TÜBİTAK MARTEK’in BİGG desteleri kapsamında, 3 Ağustos 2017’de 1.aşama kazananların ilanıyla başlayacak olan süreç, 14 ila 20 Ağustos 2017 tarihleri arasında başlayacak olan kamp süreciyle devam edecek. Girişimcilerin eğitim alacağı bu kampta, parlak fikirlerin nitelikli rötuşlarla şekillendiği ve projelerin tamamlandığı bir evre olacak.

Girişimcilerin attığı her adımı, kendilerine parlak bir iş fikri olarak sunacak olan BİGG destekleri kapsamında yeni iş fikirlerine 150 bin TL’ye kadar destek verilebilecek. Nitelikli fikirleri özendirerek girişimciliğe ekstra kapı açma hedefinde olan bu program, girişimcileri aynı zamanda kampa da alacak. Girişimciye bu aşamada bir müjde de KOSGEB’den gelecek. Parlak fikirleriyle başvuru yapan kişiler, KOSGEB tarafından da fonlanacak. 50 bin TL’si hibe kapsamında verilecek destekler 150 bin TL’yi bulabilecek.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: