Hayvancılık Destek Başvuruları Açıldı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada, damızlık koç teke yetiştiriciliği yatırımları destek başvurularının başladığını duyurdu. Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü damızlık koç teke yetiştiriciliği yatırımları için destek başvuruları ile ilgili yazılı bilgilendirme açıklamasında bulundu. Birliklerin yeni yatırım veya kapasite artırımı rehabilitasyon konusunu içeren inşaat yapımı, makine alet ve ekipman alımı desteklerinden yalnızca bir kez yararlanabileceği bildirilen açıklamada, damızlık koç-teke alımında ise destekten yararlanamayacakları belirtildi.

“Birlik Üyesi Yetiştiriciler; hibe desteği kapsamında her 50 baş anaç hayvana kadar bir baş koç-teke olmak üzere en fazla 5 baş damızlık teke veya damızlık koç alabilir ve destekleme hibesinden yalnızca bir kez yararlanabilirler. Hibe oranı birlikler için inşaat yapımı, makine alet ve ekipman alımına ait gerçekleşme tutarının % 50’si ile sınırlandırıldı. Birlik üyesi yetiştiriciler için damızlık koç-teke satın alan birlik üyesi yetiştiricilere alım tutarının % 50’si olarak belirlendi. Bu desteklemeden yararlanmak isteyen yatırımcılar 11 Temmuz-10 Ağustos 2017 tarihleri arasında başvurularını yapacaklardır. ” şeklinde açıklama yapıldı.

Başvuru hakkında bilgi almak ve başvurular için gereken şartları öğrenmek için doğru uzmanlarla iş birliği yapabilirsiniz.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: