Sağlam Fikirlerden Kuvvetli Hareketler Doğar!

Bazı fikirler kendini belli eder. Fikrini belli eden genç girişimcilerimize hayalini kurdukları işi gerçekleştirebilmeleri için destek yine devletten geldi. Girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, firma kurarak yenilikçi ürünlere dönüştürebilmelerine katkı sağlayacak hibe desteği için çağrı dönemi başlıyor. Girişimci adayları, herhangi bir konu ve sektör ayrımı gözetilmeksizin iş fikri başvurularını yapabilecekler. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın gençlere yönelik projeleri içerisinde yer alan, genç girişimcilere 150 bin liraya kadar % 100 devlet desteği için yeni çağrı 1 Ağustos’ta yapılacak. TÜBİTAK tarafından açıklanacak olan kuruluşların listesi geçtiğimiz sefer Nisan ayında açıklanmış 10 ile 28 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurular alınmıştı.

BU projede 29 yaşını doldurmamış, ilk defa işletme açacak olan genç girişimciler 3 yıllık vergi muafiyetine de sahip oluyor. Bu destekle işletme açıldığı süre itibariyle 3 yıl boyunca vergi ödeme zorunluluğu ortadan kaldırılmış oldu. Genç girişimcilerin destekten faydalanabilmesi için şahıs şirketi açması gerekiyor. 3 sene boyunca 75 bin liraya kadar olan kısmı gelir için herhangi bir vergi vermeyecek olan gençler, kendi işinde bilfiil çalışacak, 29 yaşını doldurmamış olacak, işletmesini üçüncü dereceye kadar akrabalardan devralmamış olacak, hali hazırda bir şirkete ortak olmayacak ya da sahibi olmayacak.

Başvuru şartları neler? Başvurular nereye yapılacak? Bu destekten faydalanabilmek için gerekli kriterler nelerdir? Gibi daha birçok sorunuzun cevabı ve detaylı bilgi için uzmanlarla işbirliği yapmanız destek alma konusunda işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Kobi-Line Haber Merkezi
www.kobi-line.com

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: